Jak zadbać o serce silnika

Samochód posiada wiele bardzo ważnych części i podzespołów, jednak jego najważniejszym elementem jest silnik. Warto zatem zadbać o niego w sposób szczególny, zwłaszcza w okresach, które mogą być dla niego trudne do przetrwania. Na pewno takim okresem jest lato. Wysokie temperatury i prażące słońce to nie są czynniki, które sprzyjając pracy silnika oraz jego długowieczności. Aby pomóc mu w walce z wysokimi temperaturami należy skupić się na układzie chłodniczym.

To właśnie on jest odpowiedzialny za zabezpieczenie silnika przed przegrzewaniem się, które jest bardzo groźne dla silnika. Najczęstszą przyczyną przegrzewania się jest niedrożność chłodnicy. Dlatego warto na nią zwrócić uwagę. Nie możemy zamiast płynu chłodniczego stosować na przykład zwykłej wody. Powoduje to powstanie kamienia i rożnego rodzaju osadów, co w wąskich kanalikach może prowadzić do zatorów. Bardzo często występują również problemy z termostatem.

Oklejanie samochodów

W przypadku gdy ta część się zacina, występują usterki, które mogą spowodować to że płyn nie będzie ochładzał silnika w sposób właściwy. Ważne jest również odpowiednie naprężenie paska klinowego. Jest on bowiem odpowiedzialny za napędzanie pompy płynu chłodzącego, co oczywiście ma wpływ na jakość chłodzenia. Oczywista rzeczą jest również sprawdzanie płynu chłodniczego i systematyczne dolewanie go w przypadku gdy poziom będzie za niski.

Dodaj komentarz